ћонтаж г≥псокартону своњми руками

атегор≥¤   вартира  |  –емонт ст≥н 23.03.12

ћонтаж г≥псокартону - обшивка поверхонь г≥псокартонними листами - швидкий ≥ економ≥чний спос≥б укрити в≥д сторонн≥х очей неприваблив≥ нер≥вн≥ ст≥ни. Ќаш матер≥ал розпов≥сть вам про найб≥льш зручною технолог≥њ монтажу г≥псокартону - установц≥ √ Ћ на металев≥ проф≥л≥.

ƒл¤ того щоб виконати монтаж г≥псокартону , в раз≥ його кр≥пленн¤ до ст≥ни, використовують два р≥зних види проф≥л≥в, що працюють в комплект≥: направл¤юч≥ проф≥л≥ (ѕЌ) з отворами дл¤ ф≥ксац≥њ кр≥плень; м проф≥л≥ (ѕ—), що виконуютьс¤ у форм≥ швелер≥в, Ђспинкиї ¤ких оснащен≥ спец≥альними канавками дл¤ центр≥вки саморезов.

аркас стел≥ лог≥чно конструюЇтьс¤ на основ≥ стельових проф≥л≥в (ѕѕ), ¤к≥ кр≥пл¤тьс¤ до основи перекритт¤ особливими п≥дв≥сами.

«верн≥ть увагу, що у вс≥х комплектуючих металевого каркаса маЇ бути цинкове покритт¤, ¤ке буде г≥дно протид≥¤ти агресивного впливу навколишнього середовища.

ћонтаж г≥псокартону своњми руками

1. ” першу чергу виконайте розм≥тку, по ¤к≥й п≥де установка проф≥л≥в. Ћ≥н≥¤ стику сус≥дн≥х лист≥в гипрока повинна розташовуватис¤ по центру лицьовоњ частини ст≥йкового проф≥лю. ¬≥дпов≥дно, по ширин≥ лист≥в встановите л≥н≥њ вертикальних проф≥л≥в майбутнього облицюванн¤ (крок вертикальних л≥н≥й - 600 мм).
  2. ¬им≥р¤йте глибину каркаса ≥ додайте до нењ товщину √ Ћ. ѕот≥м провед≥ть по п≥длоз≥ горизонтальну л≥н≥ю, в≥дступивши в≥д ст≥ни на отримане в результат≥ складанн¤ в≥дстань.
  3. ¬станьте на драбину ≥, користуючись схилом, визначите под≥бну кордон на стел≥.
  4. ¬≥дн≥м≥ть в≥д л≥н≥й товщину гипсокартонного листа ≥ розм≥тьте на верхньому ≥ нижньому перекритт≥ л≥н≥њ виступу проф≥л≥в.
  5. ќбклейте пружною гумовою стр≥чкою поверхн≥ несучих проф≥л≥в обклеюютьс¤, ¤к≥ надал≥ будуть прил¤гати до основи. Ќадлишки стр≥чки обр≥жте стол¤рним ножем.
  6. —трого за р≥внем встанов≥ть направл¤ючий проф≥ль на п≥длоз≥: прикладете проф≥ль до зазначеноњ кордон≥ каркаса ≥ зроб≥ть за допомогою твердосплавного свердла отвори п≥д дюбел≥ (крок - 600-1000 мм). ѕот≥м вставте дюбел≥ ≥ закр≥п≥ть проф≥ль шурупами.
  7. ѕовтор≥ть аналог≥чну операц≥ю дл¤ стел≥.
  8. ћаксимальний зазор дл¤ ѕЌ - 5 мм з кожноњ з≥ стор≥н.
  9. «м≥цн≥ть пр¤м≥ п≥дв≥си (пластинки ≥з стал≥), оснащен≥ гумовою прокладкою, по вертикальних л≥н≥¤х майбутнього каркаса. ¬икористовуйте дюбел≥ ≥ шурупи. ¬ ¤кост≥ п≥дв≥с≥в застосовують стандартн≥ кронштейни, що вход¤ть в комплект каркасних проф≥л≥в.
  10. ѕриступайте до установки стоЇчних п≥дв≥с≥в, ф≥ксуючи њх на ст≥нн≥й поверхн≥ (до п≥дв≥с≥в) за допомогою дюбел≥в ≥ шуруп≥в.
  11. ƒо горизонтальних направл¤ючих проф≥л≥в вертикальн≥ стоечн≥ кр≥пл¤тьс¤ самор≥зами. «агвинчуйте самор≥зи до в≥дмови шуруповертом.
  12. ѕри необх≥дност≥ прокладете прост≥р м≥ж ст≥йками утеплювачем (м≥нераловатними плитами, п≥нопластом), ¤кий захистить прим≥щенн¤ в≥д холоду ≥ вогкост≥.
  13. «ак≥нчивши обрешетуванн¤, переходите до монтажу лист≥в г≥псокартону. ѕопередньо зн≥м≥ть фаску п≥д кутом 45 на вертикальних стиках панелей, щоб полегшити подальше шпаклюванн¤.
  14. «аздалег≥дь в≥дзначте ≥ висвердлите нож≥вкою або електролобзиком отвори п≥д розетки або вимикач≥, ¤кщо знадобитьс¤. –≥вн≥ крањ обр≥заних аркуш≥в дозволить отримати застосуванн¤ рубанка кромки.
  15. ѕочинайте кр≥пити √ Ћ в≥д верхнього кута каркаса, ф≥ксуючи њх на проф≥л¤х саморезами з кроком кр≥пленн¤ близько 250 мм.
  16. Ѕажано розташовувати листи вразбежку, виключаючи зб≥г л≥н≥й шв≥в.
  17. √оловки саморезов сл≥д втопити в поверхн≥ гипсокартона на 1 мм, щоб згодом вдало прикрити њх шаром шпакл≥вки.
  18. ќчист≥ть шви в≥д пилу ≥ буд≥вельного см≥тт¤.
  19. «агрунтуйте стики г≥псокартонних лист≥в. ƒл¤ цього краще використовувати глибокий грунт (тиф-грунт).
  20. ƒал≥ можна остаточно закласти шви шпакл≥вкою ≥ укласти на армуЇтьс¤ поверхню серп¤нку (самокле¤ща¤с¤ стеклотканева¤ стр≥чка).
  21. «авершивши роботи по закладенню шв≥в, вир≥вн¤йте шпакл≥вкою всю поверхню гипсокартонной обшивки ≥ при бажанн≥ готуйтес¤ до подальшоњ обробки ст≥ни - обклеюванн¤ шпалерами або оштукатуренн¤.

ћонтаж г≥псокартону зак≥нчено! ѕодроблее про монтаж п≥дв≥сноњ стел≥ з г≥псокартону читайте в наш≥й статт≥ Ђ”становка п≥дв≥сноњ стел≥ї.