—пучений перл≥товий п≥сок в буд≥вництв≥

атегор≥¤  ƒ≥м  |  ѕроекти та технолог≥њ 25.03.12

—пучений перл≥товий п≥сок в даний час широко використовуЇтьс¤ в буд≥вництв≥. ƒаний матюкав в середовищ≥ профес≥онал≥в прийн¤то також називати спучений перл≥т, перл≥т ≥ перл≥товий п≥сок.

¬≥н ¤вл¤Ї собою зернист≥ заповнювач≥, що волод≥ють п≥двищеною м≥цн≥стю ≥ зниженим влагопроглощен≥ем, ¤к≥ застосовуютьс¤ дл¤ створенн¤ легких бетон≥в, штукатурних буд≥вельних розчин≥в, а також ¤к наповнювач≥ л≥нолеуму, керам≥чноњ плитки, фарб, сухих буд≥вельних сум≥шей ≥ так дал≥.

¬иробництво перл≥ту

¬иробництво перл≥ту починаЇтьс¤ з визначенн¤ вих≥дних матер≥ал≥в: ними Ї р≥зн≥ види природних сил≥катних пор≥д вулкан≥чного походженн¤. √оловною особлив≥стю даного матер≥алу вважаЇтьс¤ його ун≥кальна здатн≥сть при швидкому нагр≥ванн≥ (температурний режим - 900-1100 ∞ C) зб≥льшуватис¤ за обс¤гом приблизно в 20 раз≥в ≥ перетворюватис¤ на порист≥ стерильн≥ гранули з розм≥ром 1-5 мм. ѕри цьому перл≥товий п≥сок стаЇ б≥лого кольору ≥ маЇ насипною щ≥льн≥стю 75-150 кг/м3.

¬ результат≥ виробництво перл≥ту дозвол¤Ї отримати дуже легкий ≥ еколог≥чно чистий матер≥ал, що волод≥Ї в≥дм≥нними теплопров≥дними ¤кост¤ми, ¤к≥ спри¤ють тому, що даний матер≥ал ≥ к≥нцев≥ вироби з нього використовуютьс¤ в самих р≥зних област¤х д≥¤льност≥ людини.

” таких, ¤к, наприклад, промислов≥сть, буд≥вництво, металург≥¤, с≥льське господарство та ≥нш≥ сфери. як правило, головним визначальним моментом використанн¤ спученого перл≥ту Ї його хороша герметичн≥сть при температур≥ в≥д - 200 до + 900 ∞ C.

ѕереваги перл≥тового п≥ску

ƒо безумовних переваг перл≥тового п≥ску належать так≥ ¤кост≥:

1. ¬исока звуко≥зол¤ц≥¤. —пучений перл≥т волод≥Ї такими ¤кост¤ми ¤к плинн≥сть ≥ порист≥сть, що дозвол¤Ї застосовувати даний п≥сок ¤к практичного звуко≥золюючого матер≥алу. «авд¤ки тому, що гранули перл≥ту мають нер≥вну форму, вони можуть т≥сно прил¤гати одне до одного. ÷е дозвол¤Ї ≥стотно зменшувати проникненн¤ звукових хвиль через перекритт¤ ≥ ст≥ни.

2. ≈коном≥чна вигода. “епло≥зол¤ц≥¤, створювана на основ≥ перл≥тового п≥ску, гарантуЇ отриманн¤ чудових тепло-≥ вогнест≥йких властивостей ст≥н при невисоких грошових ≥ трудових витратах. ѕерл≥т легкий ≥ здатний швидко заповнити необх≥дн≥ порожнеч≥ в будь кладц≥. ѕри цьому буд≥вельникам не потр≥бно застосовувати спец≥альне устаткуванн¤ ≥ практичн≥ навики.

3. ƒовгий терм≥н служби. ≤зол¤ц≥¤ з спученого перл≥ту з плином часу не втрачаЇ своњх властивостей, вона не ос≥даЇ в оболонках теплозахисту, в порожнинах ст≥новий кладки або в самих ст≥нових блоках.

4. ѕлинн≥сть матер≥алу. ÷¤ характеристика дозвол¤Ї перл≥тового п≥ску повн≥стю заповнювати вс≥ порожн≥ м≥сц¤ ≥ порожнини ст≥новий кладки. ¬ результат≥ в≥дбуваЇтьс¤ вир≥шенн¤ проблеми повноњ ≥зол¤ц≥њ, ¤ка зазвичай дос¤гаЇтьс¤ шл¤хом застосуванн¤ жорстких утеплювач≥в.

5. Ќеорган≥чне походженн¤. “ак ¤к перл≥товий п≥сок за своЇю природою Ї неорган≥чним матер≥алом - вулкан≥чним склом, то в≥н не п≥ддаЇтьс¤ гниттю ≥ в ньому не завод¤тьс¤ паразити, гризуни ≥ мурашки.

6. ≈колог≥чна безпека. «авд¤ки тому, що перл≥товий п≥сок не Ї волокнистим, в≥н вважаЇтьс¤ абсолютно безпечним дл¤ людини матер≥алом, ¤кий не викликаЇ алерг≥чних реакц≥й, не дратуЇ шк≥ру ≥ не шкодить м≥крокл≥мату прим≥щенн¤.

7. ¬исока негорюч≥сть. ¬ результат≥ того, що спучений перл≥т плавитьс¤ при температур≥ 1200-1300 ∞ C, в≥н в≥дноситьс¤ до категор≥њ матер≥ал≥в, що волод≥ють високою негорючностью. ѕри цьому в раз≥ нагр≥ванн¤ в≥н не вид≥л¤Ї шк≥дливих речовин. ≤, взагал≥, вироби з перл≥тового п≥ску п≥двищують вогнест≥йк≥сть будь-¤ких конструкц≥й в к≥лька раз≥в, так ¤к не допускають подальшого розповсюдженн¤ виниклого загор¤нн¤.

“епер, коли ви д≥зналис¤, що буд≥вельники називають спучений перл≥т ≥ перл≥товий п≥сок, можливо, ви по-новому погл¤нете на цей матер≥ал ≥ по достоњнству оц≥ните його висок≥ експлуатац≥йн≥ характеристики.